Kolejny tom najnowszej serii polskiej królowej kryminału – Katarzyny Bondy

Zagadki sprzed lat są dla detektywów najtrudniejsze do rozwiązania. Dla policji i mediów sprawa staje się zamknięta, kiedy znajdzie swój finał w sądzie. Nikogo nie interesuje, czy może niewłaściwa osoba została skazana za zbrodnię, którą popełnił ktoś inny. Dla bohatera książki “Ze złości (nowość i bestseller)” Katarzyny Bondy ma to jednak znaczenie.

Czy głównemu bohaterowi uda się powrócić na ścieżkę prawa?

Jakub Sobieski z pozoru nie nadaje się na wzór stróża sprawiedliwości. Najpierw zaprzepaścił karierę w wojsku strzelając do kochanka swojej żony, a potem w niesławie wyleciał z policji. Został bankrutem bez domu czy chociażby wynajętego mieszkania, pokątnie żyjącym na działce w przyczepie kempingowej swojego teścia, zaś jego głównym źródłem dochodu była dealerka i dorywcza praca jako kierowca Ubera. Jednak spotkawszy na swojej drodze dziewczynę, po której nikną wszelkie ślady niedługo po ich spotkaniu, nie może pozostać obojętny i wszczyna własne dochodzenie.

Dobro zaginionej nie jest jedynym celem Jakuba, ma też swój prywatny motyw. Jest nim oczyszczenie dobrego imienia i powrót do pracy w policji. W trakcie poszukiwań seryjnego mordercy przekonuje się, że najlepiej wychodzi mu działanie na peryferiach prawa.

Nowa, prawie legalna sprawa dla byłego gliny

Kiedy Jakub postanawia zostać prywatnym detektywem i jest jeszcze w trakcie procesu zdobywania licencji, zgłasza się do niego pewna kobieta. To Aneta Bulandra, która właśnie wyszła z więzienia po odsiedzeniu osiemnastoletniego wyroku za morderstwo. Chce udowodnić swoją niewinność, domaga się też odszkodowania za stracone podczas odsiadki lata. Aby jej w tym pomóc Jakub będzie musiał zagłębić się w wydarzeniach sprzed prawie dwóch dekad i dokopać się do faktów z przeszłości, które świadkowie skrzętnie ukrywali aż do tej pory. Wielu z nich ma do ukrycia mroczne sekrety lub chce coś ugrać.

Wyjaśnienie sprawy morderstwa Mariusza Hussakowskiego w kasynie Warszawa Royal wcale nie jest proste mimo, że istnieje naoczny świadek – żona zmarłego. Może się jednak okazać, że niesłusznie wskazała byłą krupierkę jako osobę winną zbrodni. Dotarcie do prawdy o wydarzeniach sprzed lat nie jest proste i będzie wymagać od Jakuba sprawdzenia wielu fałszywych tropów.